header

نظريات مشورتي اداره كل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضائيه                        

مرجع تصویب: قوه قضائيه         چهارشنبه۲۰٬ بهمن ۱۳۹۵

نزاع و مراجعین پزشکی قانونی

مراجعه بيش از 16هزار نفر به دليل نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان تهران در دوماه نخست سال1395

درفروردين وارديبهشت ماه سالجاري شانزده هزارو207نفر به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 94 ، 1/4درصدکاهش یافته است.

راه اندازی مرکز مهر خانواده برای ملاقات والدین با فرزندان طلاق

رضا مسعودی‌فر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به راه اندازی مرکز مهر خانواده گفت: با پیگیری‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی و همکاری شهرداری کلانشهر تبریز مرکز مهر خانواده برای ملاقات اطفال با والدین جدا شدهدر بوستان آنالار و آتالار تبریز ایجاد شده است.

50 طرح و لایحه قضایی در نوبت رسیدگی مجلس

سخنگوی کمیسیون قضایی وحقوقی و مجلس خبر داد 50 طرح و لایحه قضایی در نوبت رسیدگی مجلس/ لایحه پلیس قضایی در دستور کار کمیسیون حقوقی و قضایی

سخنگوی کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه لایحه پلیس قضایی در اولویت بررسی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس است گفت: در حال حاضر 50 طرح و لایحه­ی قضایی در نوبت رسیدگی این کمیسیون قرار دارد.

نمرات منفي رانندگان در نرخ حق بيمه شخص ثالث لحاظ مي شود

دكتر عبدالناصر همتي در گفتگوي ويژه خبري ۲۱ شبكه يك سيما، از تمهيدات قانون جديد بيمه شخص ثالث براي كاهش حوادث رانندگي و شناسايي رانندگان پرخطر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي بيمه مركزي، همتي آغاز دور جديد همكاري با راهنمايي و رانندگي براي شناسايي رانندگان پر خطر را از ويژگي هاي قانون جديد بيمه شخص ثالث دانست وگفت: از طريق سامانه راهنمايي و رانندگي نمرات منفي رانندگان و سوابق تصادفات آنها در گواهينامه درج و در نرخ حق بيمه اثر مستقيم خواهد داشت.

پرداخت خسارت بیش از سقف بیمه نامه - دیگر زندانی دیه نخواهیم داشت

رییس بیمه مرکزی گفت: از این پس هیچ فردی به علت ناتوانی در پرداخت دیه زندانی نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار بورس،بانک وبیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ، عبدالناصر همتی رئیس بیمه مرکزی در خصوص تامین خسارات بیش از سقف و یا پایان مهلت بیمه نامه گفت: در قانون جدید بیمه شخص ثالث در صورتی که بیمه نامه‌ای خریده و ازمدت زمان آن گذشته باشد، باتوجه به قانون پرداخت دیه ، ما به تفاوت آن از طریق صندوق خسارت بدنی پرداخت می شود.

پرداخت خسارت بدون كروكي تا سقف ۶ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان توسط شركت‏هاي بيمه

خبر خوش همتي به رانندگان : پرداخت خسارت بدون كروكي

رئيس كل بيمه مركزي با اشاره به تصويب قانون ۶۶ ماده اي بيمه شخص ثالث از پرداخت خسارت بدون كروكي توسط شركت‏هاي بيمه تا سقف ۶ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان خبر داد.

ملاقات مردمی معاون محترم قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران هر هفته برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران در ادامه برنامه ملاقات مردمی هر هفتة روزهای سه شنبه  جناب آقای دریانی معاون محترم قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف 

سامانه أخذ گزارش ها و شكايت هاي مردمي در خصوص نقض حقوق شهروندي راه اندازی شده است 

سامانه أخذ گزارش ها و شكايت هاي مردمي در خصوص نقض حقوق شهروندي موضوع ماده واحده قانون احترام به آزادي هاي مشروع و حفظ حقوق شهروندي ایجاد شده است .

شهروند گرامي ، با سلام ، قانون احترام به آزادي هاي مشروع و حفظ حقوق شهروندي در پانزدهم ارديبهشت ماه يكهزار و سيصد و هشتاد و سه در مجلس محترم شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 1383/2/16 به تاييد شوراي محترم نگهبان رسيده و به منظور

راه اندازی سامانه برای یکپارچگی ورود اطلاعات

به گزارش روابط عمومی مرکز امور شورای حل اختلاف کشور به نقل از میزان، سامانه ای برای یکپارچگی ورود اطلاعات راه اندازی می گردد.

سیامک رفعتی معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه اظهارکرد: از ابتدای شهریور ماه مراجعان با داشتن یک شناسه قضایی امور خود را در دستگاه قضایی پیگیری می‌کنند.

footer