header

ملاقات مردمی معاون محترم قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران هر هفته برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران در ادامه برنامه ملاقات مردمی هر هفتة روزهای سه شنبه  جناب آقای دریانی معاون محترم قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف 

سامانه أخذ گزارش ها و شكايت هاي مردمي در خصوص نقض حقوق شهروندي راه اندازی شده است 

سامانه أخذ گزارش ها و شكايت هاي مردمي در خصوص نقض حقوق شهروندي موضوع ماده واحده قانون احترام به آزادي هاي مشروع و حفظ حقوق شهروندي ایجاد شده است .

شهروند گرامي ، با سلام ، قانون احترام به آزادي هاي مشروع و حفظ حقوق شهروندي در پانزدهم ارديبهشت ماه يكهزار و سيصد و هشتاد و سه در مجلس محترم شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 1383/2/16 به تاييد شوراي محترم نگهبان رسيده و به منظور

راه اندازی سامانه برای یکپارچگی ورود اطلاعات

به گزارش روابط عمومی مرکز امور شورای حل اختلاف کشور به نقل از میزان، سامانه ای برای یکپارچگی ورود اطلاعات راه اندازی می گردد.

سیامک رفعتی معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه اظهارکرد: از ابتدای شهریور ماه مراجعان با داشتن یک شناسه قضایی امور خود را در دستگاه قضایی پیگیری می‌کنند.

گواهی مالیاتی و انحصار وراثتعدم نیاز به ارائه گواهی مالیاتی برای صدور گواهی انحصار وراثت

حذف ماده 31 قانون مالیاتهای مستقیم و عدم نیاز به ارائه گواهی مالیاتی برای صدور انحصار وراثت

با توجه به اجرای اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم (بموجب بند 2 ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم...

حذف ماده 31 قانون مالیاتهای مستقیم و عدم نیاز به ارائه گواهی مالیاتی برای صدور انحصار وراثت

گرفتن گواهینامه رانندگی نیازمند داشتن کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست

با توجه به قسمت أخیر ماده 54 قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه ، أخذ گواهینامه رانندگی نیازمند داشتن کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نمی باشد بطوری که ماده 54 همین قانون مقرر داشته :« ماده۵۴ ـ نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران مكلف است ظرف مدت سه ماه از تاريخ لازم الاجراء شدن اين قانون ترتيبي اتخاذ كند كه امكان دسترسي به بانكهاي اطلاعاتي آن نيرو در ارتباط با موضوعات مورد نياز از قبيل مشخصات وسايل نقليه و دارندگان آنها و گواهينامه هاي صادرشده و همچنين سوابق تخلفات و تصادفات رانندگان، از طريق سامانه هاي الكترونيكي به صورت برخط براي مراجع قضائي، صندوق و بيمه مركزي فراهم شود. اخذ گواهينامه نيازمند كارت پايان خدمت و معافيت سربازي نيست. »

هشدار بیمه مرکزیهشدار بیمه مرکزی - مردم دريافت الحاقيه را جدي بگيرند

بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران در آستانه ماه رجب كه نخستين ماه حرام در سالجاري محسوب مي شود، بار ديگر از دارندگان وسيله نقليه موتوري زميني خواست كه نسبت به تهيه الحاقيه و افزايش پوشش بيمه نامه شخص ثالث خود اقدام كنند.

دیه سال 1395

بخشنامه شماره 9000/85407/100  مورخ  1394/12/19  در خصوص ‹‹  قیمت دیه کامله در ماه های غیر حرام از ابتدای سال 1395 ››

entekhabatekanoonنتايج نهايى بيست و نهمين دوره انتخابات هيات مديره کانون وکلاى دادگسترى مرکز

بیست و نهمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در روز پنج شنبه 13 اسفند 1394 برگزار وصبح روز جمعه نیز شمارش آرا آغاز شد که تا ساعت 24 ادامه داشت . در نهایت ، پس از شمارش آرا ، نتایج نهایی به شرح ذیل اعلام شد:

اسامي داوطلبان عضويت در بيست و نهمين دوره انتخابات هيات مديره کانون وکلاي دادگستري مرکز:

به این وسیله اسامي داوطلبان عضويت در بيست و نهمين دوره انتخابات هيات مديره کانون وکلاي دادگستري مرکز که به موجب نامه شماره ٩٠٠٠/١٨٦٠٦/٦٠٠/١ مورخ ١٣٩٤/١١/١٣ دادگاه عالي انتظامي قضات اعلام شده که صلاحيت آنان احراز گرديده است جهت آگاهي عموم همکاران اعلام مي گردد:

قرارداد کار کمتر از یکسال ممنوع شد

یک مقام مسئول کارگری از ابلاغیه جدید وزارت کار درباره ساماندهی قراردادهای کار خبر داد و گفت: امضای قرارداد در کارگاه‌های با ماهیت دائم، کمتر از یکسال ممنوع شد.

footer