وکیل و مشاور حقوقی قراردادهای مشارکت در ساخت

با توجه به توسعه و گسترش روز افزون شهرها ، روستاها و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده  و نیاز به ساخت و ساز واحدهای مسکونی ، تجاری و اداری جدید و همچنین سود موجود در عرصه ساخت و ساز و سرعت رو به رشد در این بخش ، مالکان و سازندگان  را بر آن داشته که به ساخت و ساز با اقبال بیشتری روی آورند و مبادرت به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت نمایند ، حال آنکه نحوه انعقاد و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و درج شروط لازم ضمن آن که حقوق مالک و یا سازنده را در موارد بروز اختلاف تأمین نماید خود از موضوعات حقوقی و تخصصی است که مالک و یا سازنده ممکن است از آنها اطلاعات چندانی نداشته باشند ، از سوی دیگر مالکان و یا سازندگان جهت ساخت و ساز لازم است با اشخاص دیگری هم چون مهندسان ، پیمانکاران ، اسکلت سازان ، کاشی کاران ، برق کاران و . . . که هر یک انجام قسمتی از کار را عهده دار خواهند بود ، قرارداد های لازم را به درستی منعقد نمایند تا در صورت بروز اختلاف ، حقوق خود را از قبل حفظ نموده باشند . بنابراین مهمترین قسمت کار ، انعقاد قراردادی مناسب می باشد ، علی الخصوص اینکه به همراه داشتن وکیل برای اشخاصی که اولین بار اقدام به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت  می نمایند ضرورت خود را بیشتر نشان می دهد .

به طور کلی در خصوص مسائل حقوقی پیرامون مشارکت در ساخت که وکیل و مشاور حقوقی می تواند کمک موثری نماید، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1 –  مشاوره حقوقی قبل از انعقاد و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت .

2 –  نظارت بر انعقاد و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت .

3 –  مشاوره حقوقی در خصوص قراردادهای تنظیمی فی مابین مالک یا سازنده با پیمانکاران ، اسکلت سازی ، بتون ریزی ، گود برداری ، برق کاری و سیم کشی و  . . .

4 نظارت بر انعقاد و تنظیم قراردادهای تنظیمی مابین مالک یا سازنده با پیمانکاران ، اسکلت سازی ، بتون ریزی ، گود برداری ، برق کاری و سیم کشی و  . . .

4 –  پیگیری اختلافات و دعاوی ناشی از  قرارداد مشارکت در ساخت  و  قراردادهای پیمانکاری و غیره .

5   تننظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و سایر قراردادهای مرتبط .

دفتر وکالت علی یاراحمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی به نشانی : تهران پایین تر از میدان توحید   ابتدای خیابان فرصت شیرازی پلاک 170   طبقه پنجم   واحد 19

تلفن دفتر وکالت : 66432184 021 

تلفن مشاوره حقوقی : ( تماس از طریق تلفن ثابت )  9099070262 

موضوعات مرتبط – برای مشاهده هر یک از موضوعات زیر ، بر روی آن موضوع کلیک نمایید :

الزام به تنظیم سند رسمی ملک و مراحل آن
 

 

تخلیه ملک مسکونی
 

 

{jcomments off}

error: